• zadanie 1

        • zadanie 1

          Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej,

          Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych etc.nt. „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy;

          zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp”.

           

          Odpowiedzialna: Krystyna Michalska

           

          W dniu 27 września 2012 roku do szkoły przybyła policjantka, która przeprowadziła pogadankę z uczniami klasy I na temat bezpieczeństwa na drodze, a na koniec spotkania wręczyła dzieciom odblaski. Uczniowie przyrzekli, że będą je nosić przy tornistrze i odzieży.

          Na początku listopada pierwszoklasiści – wzorem swoich kolegów z klas II i III – uczestniczyli w akcji „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Z pomocą nauczyciela oraz rodziców dzieci opanowały spory zasób wiedzy.

          Miesiąc później ponownie zaprosiliśmy do szkoły przedstawicieli policji. W dniu 4 grudnia odbyły się po dwa spotkania dla każdej grupy wiekowej. Pierwsze z nich dotyczyło bezpiecznych zachowań dzieci w budynku szkolnym i poza szkołą.

          Drugie spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielką policji przebiegało pod hasłem „Przemoc w cyberprzestrzeni” i miało na celu zaznajomienie dzieci z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu.

          W dniu 7 grudnia 2012 roku zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły spotkanie z komendantem OSP oraz dwoma jego druhami. Strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat przyczyn powstawania pożarów, sposobów zapobiegania im oraz zachowań ludzi w sytuacji zagrożenia pożarowego.

          Zaproszeni goście przypomnieli uczniom zasady ewakuacji z zagrożonych pomieszczeń, przećwiczyli wzywanie służb ratunkowych i utrwalili w pamięci uczniów numery telefonów alarmowych. Druga część spotkania poświęcona była prezentacji sprzętu służącego do ratowania w czasie pożaru mienia i życia ludzi.

           

          Podczas tegorocznych spotkań (w grudniu i w marcu) nasi uczniowie trenowali resuscytację tj. czynności zmierzające do przywrócenia funkcji układu krążenia i oddychania. Zajęcia te, z wykorzystaniem fantomów, cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych jak i starszych dzieci.