• zadanie 10

Wykonanie dowolnego zadania wg tematyki wybranej przez uczestniczącą w konkursie szkołę, dotyczącego kwestii bezpiecznej szkoły lub bezpieczeństwa uczniów. Wybrany temat to : „Asertywność”

Odpowiedzialna: Małgorzata Paciuch

W lutym 2013 roku odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas I-VI dotyczące asertywności. Na wstępie dzieci podawały własne skojarzenia z tym słowem, które następnie zapisywano na arkuszu papieru. Następnie prowadząca podała przykłady zachowań asertywnych. Dzieci miały możliwość przećwiczenia ich na własnej osobie. W dalszej części dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z grup miała za zadanie odpowiedzieć na pytanie "Co zyskuję, będąc asertywną/asertywnym?", natomiast druga grupa "Co tracę, będąc asertywną/asertywnym?".Po przedstawieniu argumentów za i przeciw odbyła się dyskusja, podczas której dzieci zgodnie uznały, że potrzeba wiele czasu, aby stać się osobą naprawdę asertywną.

Zajęcia zakończyła prezentacja multimedialna, która stanowiła krótkie podsumowanie i zarazem przypomnienie najważniejszych rzeczy dotyczących omawianego zagadnienia.