• zadanie 4

Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „ Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości)”.

Odpowiedzialne: Aneta Wróblewska-Karwacik, Ewa Motyl

Na przełomie stycznia i lutego 2013 roku uczniowie wzięli udział w zajęciach zatytułowanych „Co powinno zmienić się w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi: nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania”.

Młodsze dzieci skupiły się na nazywaniu i identyfikowaniu uczuć podczas atrakcyjnych zajęć w formie zabawowej.

Uczniowie klas 4-6 pracowali metodą metaplanu i stworzyli plakaty: „Jakie są przyczyny złych stosunków między ludźmi?” oraz „Co należy zmienić w sobie, aby innym żyło się ze mną lepiej”.

Po zajęciach młodsi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastycznym, a starsi w literackim związanym z tematem.