• zadanie 9

•  zadanie 9

Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia …. Prezentacja może obejmować podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego – w konwencji odpowiedniej dla grup wiekowych, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne.

Odpowiedzialni: ks. Józef Chodurek, Beata Nowalska

W dniu 15.03.2013 r. w klasach I -III i  IV-VI przeprowadzone zostały  konwersatoria na temat Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia …. Prowadzący spotkania - absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pan Dawid  Jopek - w ciekawy sposób wprowadził młodzież w świat prawa. Uczniowie mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie informacje o podstawowych aktach prawnych obowiązujących w Polsce, w tym Konstytucji, Ustawy o Systemie Oświaty. Szczególna uwaga została poświęcona na reguły prawa cywilnego i karnego oraz uświadomienie potrzeby przestrzegania prawa przez wszystkich. Uczniowie dowiedzieli się, że oni też podlegają zasadom prawa. Prelegent nawiązał do życia codziennego uczniów i na konkretnych przykładach omawiał skutki i następstwa łamania ustalonych norm postępowania.