Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie

Bezpieczna Szkoła -

zadanie 2

Przeprowadzenie pogadanek we wszystkich klasach na temat: ”Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne”. Zalecane podjęcie tematu relacji „chłopcy-dziewczęta" - język, kultura osobista etc. „Czy uczniowie klną i dlaczego..."

Odpowiedzialne: Ewa Brożek, Grażyna Lelek

W dniu 27 listopada 2012 roku zostały zorganizowane zajęcia pt. „ Naucz się upominać o swoje prawa, ale pamiętaj, że inni też je mają”. Odbyło się spotkanie z inspektorem ds. nieletnich z Posterunku Policji w Skawinie, który m. in. odniósł się do relacji występujących między chłopcami i dziewczętami na terenie szkoły.

Następnie przeprowadzony został apel „Przeciw agresji”, a także konkurs plastyczny i quiz wiedzowy ze znajomości praw dziecka.