Program talentowiSKO

Relacje uczestników - zastęp ŁOWCY JELENI

     Pewnego dnia w poniedziałek nasza drużyna harcerska wybrała się na obóz do Krzęcina w zachodniopomorskim. Przez 8 godzin jechaliśmy pociągiem choć ta podróż była bardzo męcząca ale na czas dojechaliśmy do celu. Pierwszego dnia w poniedziałek rozpakowaliśmy się, napompowaliśmy materace i podzieliliśmy się na cztery zastępy.

    Następnego dnia zapoznawaliśmy się z terenem. Nasza pierwsza wycieczka była do Międzyzdrojów które zwiedzaliśmy jadąc wakacyjną kolejką, byliśmy też w Alei Gwiazd. Następnie opalaliśmy się na plaży i kąpaliśmy się w morzu. Po obiedzie pojechaliśmy do Wolińskiego Parku Narodowego gdzie zwiedzaliśmy Zagrodę Żubrów. W drodze powrotnej oglądaliśmy Jezioro Turkusowe.
   Na kolejną wycieczkę pojechaliśmy do Szczecina gdzie z panią Olą i panem Wójtem zwiedzaliśmy katedrę św. Jakuba, podziwialiśmy uroki Szczecina z wieży widokowej, spacerowaliśmy Wałami Chrobrego. Następnie pojechaliśmy do Dziwnówka gdzie kąpaliśmy się w morzu, opalaliśmy się i korzystaliśmy z wielkiej ilości piasku w różnoraki sposób. Wracając odwiedziliśmy Kamień Pomorski gdzie zobaczyliśmy nowoczesny port dla jachtów i katedrę z bardzo dużymi i pięknymi organami.
    W Objezierzu byliśmy na festynie gdzie bardzo dobrze się bawiliśmy.  Cały upalny weekend spędziliśmy nad Jeziorem Czystym w Krzęcinie.
  W następnym tygodniu pojechaliśmy do Niechorza gdzie zwiedziliśmy latarnię morską jednak nic nie zobaczyliśmy ponieważ była bardzo duża mgła i wiatr. Zwiedziliśmy „Motylarnię” gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków egzotycznych motyli oraz inkubator, w którym wisiały kokony i poczwarki. Gdy wyszliśmy pogoda zmieniła się nie do poznania – znów świeciło piękne słońce. Poszliśmy więc na plażę gdzie opalaliśmy się i kąpaliśmy się w morzu skacząc po wspaniałych falach.
   W środę pojechaliśmy do Drawieńskiego Parku Narodowego po którym oprowadzali nas pani i pan leśniczy. Potem pojechaliśmy na spływ kajakowy po rzece Korytnicy, która jest dopływem Drawy. Było bardzo wesoło i śmiesznie. Prawie wszyscy odwiedzili przybrzeżne szuwary.
    
   Ostatnia daleka wycieczka zaprowadziła nas do Kołobrzegu gdzie płynęliśmy statkiem „Pirat” – wszyscy przeżyli, choć niektórzy z nas byli bardziej bladzi. Poszliśmy tam na plażę lecz była czerwona flaga i nie można się było kąpać więc opalaliśmy się na pięknej nowej kołobrzeskiej plaży i zajadaliśmy lody i gofry z bitą śmietaną.

    Bardzo się nam podobały zajęcia programowe oraz gra nocna i śpiewy z Wojtkiem, Natalką i Weroniką. W sobotę wieczorem wsiadamy do pociągu i kończy się wesoły harcerski obóz.     

                                                                                                                                     Łowcy Jeleni

                                                 (Dominik S., Magda Ż., Julia K., Jakub O., Dominik P.)

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie
    ul. św. Floriana 75
    32-051 Krzęcin
    woj. małopolskie
  • /12/270-60-29 Fax: /12/256-12-60
    E-mail: spkrzecin@interia.pl

Galeria zdjęć