• PIKNIK 2014

Zgodnie z tradycją w Szkole Podstawowej w Krzęcinie w dniu 14 czerwca 2014 roku odbył się Piknik Rodzinny. Tegoroczna impreza miała charakter sportowy i profilaktyczny, chociaż w tym dniu od samego rana pogoda nas nie rozpieszczała, jednak organizatorzy i wspaniali rodzice nie przestraszyli się zmiennej aury i całymi rodzinami przybyli na spotkanie.

Piknik rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Kawaler przywitaniem wszystkich zebranych i podaniem przebiegu spotkania.

Pierwszym punktem programu  był występ Chóru Szkolnego prowadzonego przez p. Pawła Żmudę, który swoim występem wokalnym rozgrzał widownię do dalszych działań.

Celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia oraz rodzinnego spędzania wolnego czasu. W związku z tym wszyscy chętni mogli skorzystać z wielu atrakcji. Począwszy od najmłodszych pociech, które pod okiem rodziców i nauczycieli mogli do woli poszaleć na torze przeszkód, w tunelu labiryncie oraz na równoważni, a skończywszy na starszych, którzy swoją odwagę i prędkość prezentowali na wysokiej dmuchanej zjeżdżalni.

Chętni rodzice i dzieci dali pokaz swoich zdolności wokalnych w konkursie Karaoke, sprawności manualnych w konkursach przebierania grochu oraz obierania jabłek.

Jednak większość dzieci uczestnicząca w loterii fantowej nie mogła doczekać się losowania nagrody głównej – roweru , ufundowanego przez Radę Rodziców.

Tego dnia p. Pedagog pod patronatem Centrum Wspierania Rodziny przeprowadziła akcję wśród rodziców i dzieci „Zachowaj Trzeźwy Umysł – No Problem, No Promil” w której największą popularnością cieszyły się alkogoogle po założeniu których uczestnicy mieli przejść tor przeszkód i rzucić piłką do celu oraz przenieść szklankę z wodą, żeby się nie rozlała. Było to zadanie bardzo trudne, które jest nauką dla przyszłych użytkowników dróg, przestrogą i obrazowało skutki zachowań ludzi pod wpływem alkoholu.

Dużą furorę zrobił też rowerowy, rodzinny tor przeszkód prowadzony przez Consilio.

Wśród atrakcji tego dnia było też malowanie twarzy. W tym miejscu podziwiamy rodziców, którzy bawiąc się wspólnie z dziećmi pomalowali swoje twarze.

Cały czas serwowano gorące kiełbaski z grilla, przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, lody, gofry i inne słodkości.

Wreszcie nadeszła upragniona chwila losowania nagrody głównej. Emocje u niektórych sięgały zenitu, kto też wyjedzie jednośladem. Jest – rower wygrał uczeń piątej klasy (miał szczęście, tak w wywiadzie stwierdziła jego mama, bo jego dotychczasowy jednoślad się zepsuł)

Możliwość wspaniałej zabawy nie miała końca, ale czas niestety nieubłaganie dobiegł końca.

Zapraszamy więc do wspólnej zabawy za rok, równocześnie dziękując tym, którzy wsparli nasze działania  oraz wam rodzice.

Dziękujemy !!!

Urzędowi Miasta i Gminy Skawina,

Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie,
          Centrum Kultury i Sportu w Skawinie,