• zadanie 5

Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność”.

Odpowiedzialni: Jarosław Jaracz, Teresa Warchał

21 lutego w klasach I - VI zostały przeprowadzone zajęcia w trakcie których, przybliżono uczniom tematykę niepełnosprawności. Szczególny nacisk położono na kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, a także na korygowanie mylnych wyobrażeń na temat niepełnosprawności ruchowej, sensorycznej i intelektualnej.

Starano się ukazać determinację osób niepełnosprawnych w celu realizacji własnych marzeń, a także zwrócono uwagę na osiągane przez nich sukcesyPrzeprowadzone ćwiczenia, zawarte w scenariuszu, pozwoliły uczniom wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych, zrozumieć i rozpoznać uczucia jakie mogą im towarzyszyć w różnych sytuacjach życiowychPonadto starano się kształtować u dzieci poczucie odpowiedzialności za osoby niepełnosprawne jak również za siebie.

Na zajęciach komputerowych uczniowie klasach I - III wykonali prace w programie Paint pt. "Mój przyjaciel jest inwalidą".