• zadanie 7

Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów nt. „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe
          – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciśnięciem do „paczki”.

Odpowiedzialni: Małgorzata Paciuch, Paweł Żmuda

W marcu 2013 r. odbyła się prelekcja dla klas I-III i IV-VI dotycząca tematu "Kibole, blokersi, grupy podwórkowe- co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do paczki?", którą poprowadziły funkcjonariuszki Policji Powiatowej w Krakowie.

Celem tego spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z przynależności do różnorodnych grup i subkultur, których działalność narusza normy społeczne i obyczajowe. W trakcie spotkania prowadzące podkreśliły aspekty prawne m.in. zapoznały uczniów z konsekwencjami wynikającymi z popełnienia czynów karalnych przez osoby nieletnie.

Po prelekcji odbyła się dyskusja, w trakcie której starsi uczniowie rozważali, jakie decyzje podjęliby w sytuacji próby "wciągnięcia ich do paczki", podawali pozytywne i negatywne skutki przyjętych rozwiązań.