• FRANCJA

Jednym z elementów Partnerskich Projektów Szkół  są wizyty w szkołach partnerskich. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w dniach 23 – 28 listopada we francuskiej szkole w miejscowości Torce w Bretanii.

Podczas tej wizyty nauczyciele z Włoch, Hiszpanii i Polski mieli możliwość zapoznania się z francuskim systemem edukacji oraz obserwację codziennego życia tamtejszej szkoły. Uczestniczyliśmy w lekcjach, prezentowaliśmy nasz kraj, region, język oraz piosenki, gry i zabawy. Jednym z elementów naszej prezentacji był poczęstunek naszymi rodzimymi łakociami: krówkami, galaretkami w czekoladzie oraz ciasteczkami, które rozeszły się w oka mgnieniu. Dzieci i dorośli zachwalali nasze specjały, częstując nas swoimi wyrobami m.in. najrozmaitszymi rodzajami serów. Dzieci radośnie włączyły się do wykonania polskich gier i zabaw prowadzonych przez nauczycieli z naszej szkoły. Były to m.in.: „Praczki”, „Moja ulijanko” , „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Ze smutkiem żegnaliśmy przesympatycznych uczniów z Torce, którzy na koniec przekazali swoim zagranicznym kolegom własnoręcznie wykonane obrazki przedstawiające ich wyobrażenie o krajach partnerskich, pokoju, Europie oraz projekcie Comenius.

Poniżej zamieszczamy kilka fotografii obrazujących francuskich uczniów i nauczycieli w codziennych sytuacjach: podczas lekcji i przerw:

A to zdęcia z prezentacji państw partnerskich:

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA POZOSTAŁYCH ZDJĘĆ Z WIZYTY W ZAKŁADCE " ALBUM FOTOGRAFICZNY"!