Strona główna

          • Zabawa Karnawałowa

            WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

            JAK CO ROKU W KARNAWALE

            Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

            Bal karnawałowy to niezwykłe wydarzenie, często wyczekiwane przez wiele tygodni. To atrakcja bardzo lubiana i dostarczającą wiele przeżyć i radości. Tak też było u nas.

          • Walentynki

            14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

            Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

          • Zmiana konta Rady Rodziców

            Rada Rodziców w składzie:

            przewodnicząca - Katarzyna Waś

            z-ca - Karolina Skoczylas

            skarbnik - Maria Grzelak

            zwraca się z prośbą o dokonanie wpłat na Komitet Rodzicielski.

            W roku szkolnym 2023/2024 ustalono następujące kwoty :

            pierwsze dziecko – 50zł

            drugie i kolejne dziecko – 25zł

            Wpłaty można dokonać bezpośrednio u skarbnika RR, u skarbników klasowych oraz na konto Rady Rodziców.

          • Świąteczne wspomnienia

            W piątek 22 grudnia w naszej szkole już od rana panowała świąteczna atmosfera. Najpierw wszyscy wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klas zasiedliśmy do klasowych wigilii. Następnie, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, postanowiliśmy podtrzymać piękną świąteczną tradycję i całą społecznością szkolną spotykaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować. W ramach "Poranka Kolęd" mogliśmy usłyszeć ulubione kolędy i pastorałki. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Żmudzie za akompaniament oraz zachęcające do włączania się w śpiew prowadzenie naszego spotkania.

          • Akcja „Uwolnić książkę”

            Podczas spotkania pani Dyrektor, Małgorzaty Nowak z rodzicami padła propozycja zorganizowania wśród uczniów zbiórki lektur. Ze względu na brakującą liczbę obowiązkowych i uzupełniających lektur nauczyciele bibliotekarze postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przeprowadzić zbiórkę książek.

            Na lekcjach plastyki klasy starsze przygotowały reklamujące akcję plakaty, które później zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali listy brakujących lektur. Informacja na temat przeprowadzanej akcji została przesłana do rodziców przez dziennik elektroniczny.

          • Konkurs Pięknego Czytania

            Po pandemicznej przerwie wróciliśmy w naszej szkole do pięknej tradycji organizacji szkolnego etapu konkursu Pięknego Czytania. Eliminacje zostały ogłoszone w klasach 2 – 8. Chętni reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w przesłuchaniach przeprowadzonych w bibliotece szkolnej w trzech kategoriach:

          • Pasowanie na czytelnika

            Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie dzieci zdobywają w szkole. Wypracowany nawyk czytania procentuje w przyszłym życiu. Aby zachęcić uczniów klas pierwszych do czytania i częstego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej przeprowadzono zajęcia wprowadzające pierwszoklasistów w poczet czytelników szkolnej biblioteki. W ramach zajęć przybliżono dzieciom historię książki, zapoznano z zasadami obowiązującymi w szkolnej bibliotece, przeprowadzono dyskusję na temat wartości czytania i szacunku do dzieł kultury.

          • Wesołych Świąt

            Z okazji Świat Bożego Narodzenia pragnę życzyć Wszystkim dużo zdrowia, spokoju i miłości. Odpoczynku w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

            Na Święta i nadchodzący Nowy Rok życzę szczęścia, optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

            Dyrektor Małgorzata Nowak

          • Mikołajki

            6 grudnia świętowaliśmy "Mikołajki" w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie przybywali do szkoły w charakterystycznych Mikołajkowych czapkach lub w innych świątecznych ozdobach. Koniecznie obejrzyjcie naszą fotogalerię z tego dnia.

            Bardzo dziękujemy naszemu "cichemu" Mikołajowi za słodkości dla uczniów :)

          • Małopolska Tarcza Humanitarna

            Uczniowie starszych klas Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krzęcinie w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej otrzymali plansze do nauki języka angielskiego oraz zestawy klocków do budowania zdań w języku angielskim. Dzięki tym pomocom uczniowie nie tylko rozwijają swoje umiejętności językowe w atrakcyjny sposób lecz również integrują się ze sobą, co ma duże znaczenie w przypadku uczniów z Polski i Ukrainy w jednej klasie. Zestawy pomocy naukowych umieszczono w sali nr 16 (pracowni językowej ).

          • I miejsce w konkursie literackim

            Uczniowie kl. 4b (Zuzanna Turaj, Szymon Tokarczyk i Karol Biernacik) oraz 6b (Emilia Dudek, Maria Nowak, Lena Lepiora) wzięli udział w VIII POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM "MÓJ DEBIUT". Choć wszystkie prace były wspaniałe, to wiersz Szymona Tokarczyka zachwycił jury i we czwartek 30 listopada chłopiec odebrał nagrodę za zdobycie I miejsca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pełnego pasji twórczej debiutu literackiego. Życzymy dalszych sukcesów!

          • Dzień Pluszowego Misia

            Miś jest symbolem serdeczności, życzliwości i dobrych uczuć. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem i powiernikiem najskrytszych sekretów. W dniu 23 listopada uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły w towarzystwie swoich małych, średnich i bardzo dużych pluszaków. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Zapoznano uczniów z historią Pluszowego Misia. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw i atrakcji. Był to dzień pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.gminaskawina.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=178
      • Odnośnik: https://www.gov.pl/
      • Odnośnik: https://kuratorium.krakow.pl/
      • Odnośnik: https://zspkrzecin.info-bip.pl/29/42.html,143
      • Odnośnik: https://uonetplus.vulcan.net.pl/skawina
      • Parafia NNMP w Krzęcinie
      • Sołectwo Krzęcin
      • Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej
      • Odnośnik: https://pspolankahallera.edupage.org/
      • Odnośnik: http://www.szkolabezprzemocy.pl/51%2Co-programie
      • Odnośnik: https://www.talentowisko.pl/podstawowa/szkola/szkola-podstawowa-w-krzecinie/
      • Odnośnik: https://academyofkidspoland.wixsite.com/polskaakademiadzieci
      • Odnośnik: http://wiarygodnaszkola.pl/
      • 2. Szczep Harcerski ZHP MEMORIA
      • Odnośnik: https://pl-pl.facebook.com/EURONETMAX/
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: http://www.oke.krakow.pl/inf/
      • Odnośnik: http://bezpieczna-szkola.com/
      • Odnośnik: https://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/regulamin-konkursu-pt-odblaskowa-szkola
      • Odnośnik: https://www.unicef.pl/
      • Wtorek23.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzęcinie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie
      • ul. św. Floriana 75
        32-051 Krzęcin
        Poland
      • 12 270 60 29
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie Samorządowe Przedszkole im. gen S. Hallera w Polance Hallera 37
        32-052 Radziszów
      • 12 275 71 91
      • https://pspolankahallera.edupage.org/
      • AE:PL-63374-87785-SWHJA-28
    • Logowanie