UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

Uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości szkolnych, korzystają ze sprzętu nagłaśniającego otrzymanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

PIERWSZAKI TO WIEDZĄ

Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem nauczyciela, zdobywają nowe umiejętności poznając sposoby odczytywania godzin na zegarach, które otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

JESIENNE KOMPOZYCJE

Uczniowie klasy II b wykorzystali laminator z Laboratoriów Przyszłości i stworzyli piękne i trwałe kompozycje z liści, które zebrali na jesiennym spacerze.

PRZYRODNICZE OBSERWACJE

Cieplejsze dni zachęcają do aktywnego spędzania czasu na powietrzu. Klasa druga wybrała się na spacer, podczas którego uczniowie z radością obserwowali otaczającą przyrodę. Rozpoznawali rośliny, które rosły na łące i przy drodze. Widzieli także bocianią rodzinę. Zebrane kwiaty i inne rośliny posłużyły jako inspiracja do wykonani pracy plastycznej. Rośliny okazały się także ciekawym materiałem badawczym. Dzięki Laboratoriom Przyszłości mogliśmy z zebranych roślin wykonać preparaty i obserwować je pod mikroskopem. Były to bardzo ciekawe lekcje. Największym zainteresowaniem cieszył się preparat z nasionkiem mniszka lekarskiego. Jego wygląd w powiększeniu wprawił uczniów w prawdziwe zdumienie.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

27 stycznia odbył się Dzień Babci i Dziadka. Był to magiczny czas, pełen ciepła, miłości, pogody ducha oraz dumy z wnucząt, które włożyły wiele trudu w przygotowania. Wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" nasi uczniowie mogli pięknie zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi, a ich występy zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.

KLASY 1-3 DRUKUJĄ ANIOŁY

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję stworzyć figurki przy wykorzystaniu drukarki 3D. Każdy uczeń samodzielnie ustawiał do wydruku swojego aniołka, który posłużył później jako bożonarodzeniowa ozdoba.

LEGO NA ZAJĘCIACH EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Uczniowie klas 3a oraz 3b dzięki połączeniu kolorowych klocków, intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu z chęcią angażowali się, by zdobyć nowe umiejętności, poprzez udział w kreatywnej zabawie. Zadaniem dzieci było nie samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie przedstawionego przez nauczyciela problemu. Uczniowie mieli okazję do rozwijania między innymi logicznego i algorytmicznego myślenia, umiejętności współpracy, a także rozwiązywania problemów.

LEKCJA BIOLOGII Z WYKORZYSTANIEM MIKROSKOPÓW

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości każdy uczeń może samodzielnie prowadzić obserwacje mikroskopowe. To sprawia, że lekcja jest jeszcze bardziej ciekawa.

KLASA PIERWSZA I DRUKARKA 3D

Klasy pierwsze mogły podziwiać projekt zreaIizowany przy pomocy drukarki 3D. Wszyscy uczniowie byli bardzo ciekawi efektu i z uwagą oglądali proces tworzenia figurki białej sowy.

• PIERWSZAKI I LEGO

Już od pierwszego tygodnia września, uczniowie klasy pierwszej, podczas cotygodniowych zajęć rozwijających kreatywność, bardzo chętnie korzystają z klocków lego które otrzymaliśmy w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Tego typu zabawy ćwiczą wyobraźnie przestrzenną, sprawność manualną i są świetnym treningiem dla zgodnej, koleżeńskiej zabawy. Owoce wspólnej pracy wystawiamy na klasowej wystawie. Uczniowie mają dzięki temu satysfakcję z własnej pracy

• LEKCJA O WARSZAWIE

Uczniowie klasy Ib podczas poznawania ciekawostek na temat Warszawy, mieli okazję wykorzystać drukarkę 3D. Przekonali się jak prezentuje się słynny Pałac Kultury i Nauki w wersji trójwymiarowej :)