Aktualności

          • Sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

          • Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych (najlepszych 10% piszących w danej kategorii wiekowej w skali całego kraju) w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”:

            • Gabriel Skorus (IV b) – wyróżnienie w kategorii Maluch (klasy III–IV),

            • Magdalena Grzelak (VII a) – wyróżnienie w kategorii Kadet (klasy VII–VIII).

            Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

            Słowa uznania kierujemy również do wszystkich uczniów, którzy podjęli wyzwanie udziału w konkursie. Frekwencja dopisała - wypełniliście dwie sale. Zadania Kangura należą do wymagających i znacząco wykraczają poza standardowy program nauczania. Dlatego już sam udział wymaga odwagi, zaangażowania oraz matematycznej ciekawości.

            Jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników. Uważamy, że każdy, kto zmierzył się z konkursowymi zadaniami, jest zwycięzcą – ponieważ zdobył nowe doświadczenia, rozwinął swoje umiejętności i nauczył się czegoś nowego.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

          • Dzień otwarty

          • 10 marca gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Podczas spotkania dzieci zwiedzały naszą szkołę, poznawały nauczycieli i brały udział we wspólnych zabawach. Wszystkie dzieciaki świetnie poradziły sobie z przygotowanymi wyzwaniami i zdobyły bilety do pierwszej klasy

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia we wrześniu!

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet był miłą okazją do wspólnego świętowania i docenienia wszystkich Pań i Dziewcząt w naszej szkole. Dziękujemy, że jesteście!

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • 5 marca odbyło się w naszej szkole ciekawe spotkanie z podróżnikiem poświęcone Amazonii. Gość opowiadał m.in. o wyprawie do dżungli, dzikich zwierzętach, fawelach i pięknym wodospadzie Iguazu. Przywiózł także niezwykłe eksponaty, m.in. ogromne pająki, piranie, skorpiony i motyle. Dziękujemy za inspirującą opowieść!

          • Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

          • 23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapoznali się z najważniejszymi informacjami na temat depresji - objawów, sposobów szukania pomocy oraz wsparcia dla osób, które mogą zmagać się z tą chorobą. Pamiętajmy - rozmowa może mieć ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Znajdź kogoś komu ufasz - czasem samo to, że ktoś Cię wysłucha, zdejmuje z barków ogromny ciężar.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 30 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem „Zaczarowana Księga Wspomnień”. Było pięknie, bajkowo i bardzo rodzinnie. Klasy 1–3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje talenty wokalne i taneczne, dostarczając zgromadzonym gościom wielu radości i wzruszeń. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania z policjantami, którzy w przystępny sposób opowiedzieli o bezpieczeństwie seniorów. Następnie głos zabrał Pan Marek Pilch, przedstawiciel „Głosu Seniora” (https://www.facebook.com/GlosSeniora/, https://glosseniora.pl/), który wygłosił prelekcję dla babć i dziadków oraz przekazał Pani Dyrektor Katarzynie Guzik Certyfikat „Szkoła Przyjazna Seniorom” – wyróżnienie, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście:

            – Pan Marian Bylica prezes Klubu Seniora w Krzęcinie wraz z zarządem,
            – Pani Elwira Biel, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Skawinie.

            Serdecznie dziękujemy naszej niezastąpionej Radzie Rodziców, wszystkim zaangażowanym rodzicom, OSP w Krzęcinie oraz Księdzu Proboszczowi za ogromną pomoc i wsparcie w organizacji tego pięknego wydarzenia

          • Podziękowanie za udział w zbiórce dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie

          • Drodzy Rodzice,

            z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie, życzliwość oraz ogromne zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Państwa bezinteresowna pomoc, otwartość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka są pięknym świadectwem empatii i solidarności. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy wspólnie nieść nadzieję, pomoc i uśmiech dzieciom oraz ich rodzinom, które każdego dnia mierzą się z trudnymi wyzwaniami. To właśnie takie gesty pokazują, jak wielką siłę ma dobro czynione razem.

          • XII edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej

          • Za nami XII edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej, którego hasłem przewodnim były piosenki z filmów Disneya. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury przyznało Grand Prix reprezentantce Rzozowa - Helenie Szczurowskiej. I miejsce zdobyła Julia Nowak ze Skawińskiej "czwórki ", kolejne miejsca przyznano Kamili Trojanowskiej z Woli Radziszowskiej oraz Janinie Dyrek. Serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc dla sponsorów: Biura Podróży Vento Travel w Skawinie, firmie Lajkonik Snacks oraz Rodzinnemu Parkowi Rozrywki Świat Marzeń w Inwałdzie.

          • Podziękowanie za udział w zbiórce dla schroniska

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce karmy i żwirku dla kotów i psów ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt! Dary trafiły już na miejsce i wspierają codzienną opiekę nad podopiecznymi schroniska. Wasza pomoc ma realne znaczenie - dziękujemy za wrażliwość, zaangażowanie i wielkie serca!

          • Andrzejkowe wróżby

          • Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowało magiczne wróżby andrzejkowe. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

          • Dzień Pluszowego Misia i zabawa andrzejkowa

          • W naszej szkole odbył się wyjątkowy dzień, podczas którego połączyliśmy dwa lubiane przez dzieci wydarzenia: Dzień Pluszowego Misia oraz andrzejki. To połączenie sprawiło, że atmosfera była jednocześnie ciepła, radosna i pełna tajemniczej andrzejkowej magii. Na początku uczniowie obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z radością przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w czasie zajęć. Uczniowie opowiadali o swoich maskotkach, słuchali krótkich opowiadań o znanych misiach oraz uczestniczyli w misiowych zabawach i konkursach. Dużo radości dostarczyły im także zajęcia plastyczne, podczas których powstawały kolorowe portrety misiów. Następnie uczniowie przenieśli się w świat andrzejek, poznając tradycje związane z tym dniem. Połączenie obu wydarzeń sprawiło, że był to dzień pełen atrakcji, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Pluszowe misie wprowadziły ciepło i radość, a andrzejkowe wróżby dodały nuty tajemnicy i magii. Uczniowie bawili się doskonale, a cały dzień przebiegał w przyjaznej, wesołej atmosferze, którą dzieci będą długo wspominać. Dziękujemy Radzie Rodziców za pyszną pizzę!

          • Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole był wyjątkowym wydarzeniem, które w całości przygotowali uczniowie klas trzecich. Już od rana na korytarzach pojawiły się kolorowe plakaty i zagadki matematyczne zachęcające do wspólnej zabawy. Trzecioklasiści, pełni entuzjazmu i dumy, wcielili się w rolę „mistrzów tabliczki mnożenia”, prowadząc różnorodne aktywności dla młodszych i starszych uczniów oraz pracowników naszej szkoły. Trzecioklasiści wykazali się świetną organizacją i kreatywnością, a pozostali uczniowie chętnie angażowali się w zabawę. Dzięki temu wszyscy przekonali się, że tabliczka mnożenia może być nie tylko obowiązkiem szkolnym, ale także źródłem frajdy i wspólnej nauki :)

          • Dęby Pamięci. Sosna Sybiraków - 2025

          • 7 listopada 2025 roku spotkaliśmy się, aby świętować 14. rocznicę posadzenia Dębów Pamięci poświęconych bohaterom - kpt. Feliksowi Grabskiemu oraz generałowi Stanisławowi Hallerowi, którzy kiedyś mieszkali na naszej ziemi, a którzy zginęli zamordowani przez Sowietów.Uczciliśmy również  9. rocznicę posadzenia przy naszej szkole Sosny Pamięci, dedykowanej Zesłańcom Sybiru z „nieludzkiej ziemi”.

            Nasza uroczystość już na stałe wpisała się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wśród zebranych nie zabrakło przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, Sybiraków i ich rodzin, reprezentatnów ZHP, lokalnych organizacji i stowarzyszeń, a także uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników oraz harcerzy i zuchów z 2. Szczepu ZHP Memoria.

            Serdecznie dziękujemy!

            Zapraszamy do naszej galerii -  Dęby Pamięci. Sosna Sybiraków 2025

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krzęcinie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Krzęcinie
      • ul. św. Floriana 75
        32-051 Krzęcin
        Poland
      • 12 270 60 29
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie Samorządowe Przedszkole im. gen S. Hallera w Polance Hallera 37
        32-052 Radziszów
      • 12 275 71 91
      • https://pspolankahallera.edupage.org/
      • AE:PL-63374-87785-SWHJA-28
    • Logowanie