• Matematyka jest magiczna

• 21 marca w naszej szkole był obchodzony Dzień Matematyki pod hasłem "Matematyka jest magiczna".

Ten dzień pozwolił zrozumieć uczniom, że matematyka jest nieodzowna na co dzień, a uczenie się jej, może sprawić wiele radości i korzyści, że matematyka, to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Gwoździem programu była inscenizacja "Wybory Miss Obrotówki", przygotowana przez uczniów klas ósmych, którzy w sposób bardzo profesjonalny i z wielkim poczuciem humoru wcielili się w role modeli ostrosłupów, graniastosłupów, kul, walców i stożków.

Kolejnym punktem obchodów tego matematycznego święta była prezentacja plakatów, przedstawiających szalone, ciekawe, a niekiedy magiczne liczby, z którymi nie zawsze spotykamy się na co dzień. Plakaty zostały przygotowane przez uczniów klas V – VII, którzy wykazali się wielką kreatywnością i talentem plastycznym.

Następnie została przedstawiona prezentacja  sentencji i aforyzmów poświęconych matematyce i matematykom pt. Top 10 "skrzydlatych słów"  i złotych myśli o matematyce, którą przygotowali uczniowie klasy 8a.

Ostatnia część, to konkursy wiedzowe "Jeden z dziesięciu" oraz "hokus - pokus" przygotowane przez nauczycieli matematyki, którym przyświecała zasada, że dobrze znać sekrety matematyczne i imponować wiedzą ścisłą innym, którzy myślą, że to jakieś czary, pozwalające mknąć w głębinę matematycznej przygody.

Całość pięknie dopełniła oprawa muzyczna przygotowana przez p. Pawła Żmudę wraz z uczniami klas czwartych.

• Żegnamy zimę

• Nareszcie doczekaliśmy się! Przyszła wiosna!🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷21 marca wszystkie dzieci pożegnały zimę w kolorowym pochodzie z własnoręcznie zrobionymi Marzannami i transparentami. Mamy nadzieję że było nas słychać😉

Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

• Kiermasz Wielkanocny

• Kiermasz wielkanocny w naszej szkole cieszył się dużym powodzeniem. Wszystkie wystawione do sprzedaży prace wykonali uczniowie klas 4-7 na zajęciach plastycznych i w ramach projektu plastycznego GRAJ W KOLORY. W tym roku można było kupić zajączki, pisanki, dekoracje i stroiki świąteczne oraz kolorowe magnesy. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności.  Zebrane fundusze pomogą nam doposażyć salę plastyczną.

Grażyna Pospuła

• Koszyk gier dla klas IV-VIII

Dzięki współpracy Samorządu Uczniowskiego z Radą Rodziców udało się zakupić dla uczniów klas IV-VIII różne gry, które mają nie tylko uprzyjemnić przerwy, lecz także wspomóc integrację społeczności szkolnej. Gry znajdują się w koszyku na górnym korytarzu, są dostępne dla uczniów podczas długich przerw, a także mogą być wypożyczone przez wychowawców na godziny wychowawcze. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie i zakup gier.

Samorząd Uczniowski wraz z uczennicami i uczniami  klas IV-VIII

• Sukcesy w konkursie recytatorskim

• 6 marca uczniowie naszej szkoły, po szkolnych zmaganiach pierwszego etapu, wzięli udział w eliminacjach gminnych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Pałacyku "Sokół" reprezentowali nas: Zuzanna Turaj (4b), Emilia Dudek (6b) i Tomasz Turaj (6a). Jury, biorąc pod uwagę m.in. właściwe tempo mówienia, znajomość tekstu, interpretację czy dobór repertuaru, wyróżniło dwie nasze uczennice. W kategorii kl. 4-6 II miejsce zajęła Zuzia Turaj, a III - Emilka Dudek. Tym samym dziewczynki awansowały do etapu powiatowego. Jesteśmy dumni z naszych uzdolnionych reprezentantów. Gratulujemy!