- Zielona Flaga
- Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń 2014/2015
- Akcje świetlicy szkolnej
- Unicef
- Powitanie wiosny
- Dzień Bezpiecznego Internetu
- UNICEF ,,Gwiazdka dla Afryki ‘’ 2013/2014
- Odblaskowa Szkoła - rok szkolny 2013/2014
- Chłopska szkoła biznesu - gra ekonomiczna
- PIKNIK 2014
- Mali odkrywcy - zabawy z nauką - innowacja pedagogiczna
- Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci
- Uczymy dzieci programować
- English Special Days
- Hi technology!
- Let`s go to England
- Let`s read in English
- Akcja Góra Grosza
- Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych
- W Gminie Skawina nie próżnują - odpady segregują - projekt ekologiczny
- Polska - moja ojczyzna
- Z tabliczką mnożenia na Ty
- Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie
- Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy
- Matematyka – kto w pracy mierzy, waży i liczy
- Przyjaciele Zippiego
- TalentowiSKO
Mali odkrywcy - zabawy z nauką - innowacja pedagogiczna
Mali odkrywcy - zabawy z nauką
- innowacja pedagogiczna
Odkrywanie tajników nauki może być wspaniałą przygodą! O tym przekonali się trzecioklasiści z naszej szkoły. Od października 2015 do lutego 2016 r., uczniowie
kl. III b uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy - zabawy z nauką”, której autorką jest wychowawca klasy, Anna Zima. Zadania innowacji były realizowane w ramach zajęć lekcyjnych, a także wycieczki do Ogrodu Doświadczeń im. Lema w Krakowie. W Ogrodzie uczniowie mieli okazję różnymi zmysłami, wypróbować na dostępnych urządzeniach na czym polegają fascynujące zjawiska przyrodnicze. Innowacja przybliżała dzieciom zagadnienia naukowe w prosty i atrakcyjny sposób, poprzez zabawę i poznawanie polisensoryczne.Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brali udział w zajęciach z cyklu „Magiczne laboratorium”. Czerpali radość z wykonywanych eksperymentów fizycznych i chemicznych, niejednokrotnie byli zaskoczeni rezultatami własnych odkryć. Doskonalili umiejętność współpracy w grupie i wyciągania wniosków. Samodzielnie szukali rozwiązań problemów i co ważne – nie bali się popełniać błędów i zadawać pytań. Tworzyli m.in. gumowe jajka, niezwykłe kwiaty
i samonadmuchujące się baloniki. Dokonywali obserwacji mikroskopowych, zbudowali też baterie z owoców i warzyw. Patynowali monety, badali właściwości wody i ciśnienia, uczyli się wykrywać skrobię oraz odróżniać kwas od zasady. Nie obyło się także bez śmiechu i dobrej zabawy, gdy eksperymentowali z cieczą nieniutonowską czy wulkanem. Poznali postać wybitnego naukowca – Nikola Tesli i bawili się lampą plazmową. Za pośrednictwem aplikacji internetowej mogli porozmawiać z Marią Skłodowską - Curie, tworzyli też mapy myśli na temat naszej noblistki. Mogli wcielać się w prawdziwych, szalonych naukowców dzięki fachowym strojom (fartuchom laboratoryjnym, rękawiczkom oraz okularom ochronnym, sfinansowanym przez rodziców). Innowacja zainspirowała ich do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów w domach, brania udziału w imprezach naukowych, czy przygotowywania z własnej inicjatywy ciekawych informacji, którymi dzielili się z klasą . Ponadto uczniowie III b przygotowali grę planszową „Mały naukowiec”, która była świetnym podsumowaniem dotychczas zdobytej wiedzy.Trzecioklasiści wzięli również udział w spotkaniu z biotechnologiem – genetykiem. Przeprowadzili wywiad z panią naukowiec na temat jej pracy i oglądali interesującą prezentację multimedialną. Dowiedzieli się m.in. co to jest DNA, za co odpowiedzialne są geny, jak bada się ślady sprawców przestępstw oraz zobaczyli jak piękne mogą być bakterie i wirusy. Przeprowadzili doświadczenie z izolowaniem DNA z owoców, zdejmowali swoje odciski palców i otrzymali w prezencie probówki. Dzięki temu spotkaniu z pewnością mogli zarazić się pasją do wykonywania pracy naukowej.
Zwieńczeniem naszych zabaw z nauką była wycieczka do Warszawy, w czasie której oprócz zwiedzania pięknych zabytków Starego Miasta, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w Centrum była dla nas nie lada frajdą i wspaniałym przeżyciem!
Mamy nadzieję, że zajęcia zaowocują ciekawością świata na całe życie!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z innowacji, dostępnych w zakładce "Album fotograficzny" - rok szkolny 2015/16 (kilka galerii) lub po kliknięciu w poniższe linki:
https://spkrzecin.edupage.org/album/?#gallery/189
https://spkrzecin.edupage.org/album/?#gallery/192
https://spkrzecin.edupage.org/album/?#gallery/214
https://spkrzecin.edupage.org/album/?#gallery/215
https://spkrzecin.edupage.org/album/?#gallery/241
Anna Zima