• Dzień otwarty

• W dniu 19 V 2023 r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień otwarty’’ dla przyszłych uczniów klasy pierwszej. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Anna Kawaler oraz uczniowie klas trzecich. Dzieci miały okazję zwiedzić naszą szkołę, zajrzeć do różnych sal lekcyjnych, gdzie czekali na nich nauczyciele. Były zabawy ruchowe, zabawy językowe oraz mini konkursy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi wyzwaniami i dlatego w nagrodę otrzymały, słodki poczęstunek oraz bilet do klasy pierwszej.
          • NASI UCZNIOWIE PO RAZ KOLEJNY WYGRYWAJĄ

• Wiosna 2023 r.- w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla szkół podstawowych „POZNAĆ ŚWIAT, ZROZUMIEĆ SIEBIE” organizowanym przez LO w Skawinie I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły. Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Aleksandrowicz i Julia Sęk z klasy 8a oraz Aleksandra Opychał z klasy 8b. GRATULUJEMY!!!!

• STYPENDYŚCI SP KRZĘCIN 2023

• 24 kwietnia 2023 r. Zastępcę Burmistrza UMiG Skawina, p. Witold Grabiec wręczył naszym uczniom LISTY GRATULACYJNE za uzyskanie najwyższych średnich w nauce (średnia powyżej 5,3) za I okres roku szkolnego 2022/2023. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się uczniowie klasy 8a: Mikołaj Aleksandrowicz, Julia Sęk, Bartłomiej Rachwał i Julia Wańdyga oraz uczniowie z klasy 7b: Jakub Pyla i Amelia Grześ. Gratulujemy
            i życzymy dalszych sukcesów.

• "Uczta u Bilba Bagginsa"

• Światowego Dzień Czytania Tolkiena! Z tej okazji uczniowie klas szóstych zorganizowali "Ucztę u Bilba Bagginsa". To był prawdziwy angielski "Tea time"! Dodatkowo odbyły się konkurencje grupowe sprawdzające wiedzę uczniów z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

• Dzień Patriotyczny

• W przededniu świąt majowych, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował "Dzień Patriotyczny". W tym roku, zamiast tradycyjnego apelu, zaproponowaliśmy uczniom i nauczycielom szereg działań kształtujących postawy patriotyczne.

Naszym pierwszym zadaniem było zadbanie aby nasz strój był biało-czerwony lub posiadał patriotyczne elementy dekoracyjne. Następnie, klasowo odczytywaliśmy informacje na temat majowych świąt oraz Konstytucji 3 Maja i wspólnie rozwiązywaliśmy kartę pracy.

Sami zobaczcie efekty naszej pracy i jak dumnie prezentowaliśmy się na szkolnych korytarzach.

• Dzień Bilba Bagginsa

• 17 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Bilba Bagginsa. Z tej okazji uczniowie klas szóstych zorganizowali paradę strojów przyjaciół Hobbita. Wszyscy uczestnicy czytali fragmenty książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem".