• Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

• Informujemy iż rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Skawina. W terminie 4-8 marca 2024 składane są przez rodziców dzieci już uczęszczających do przedszkola deklaracje kontynuacji na rok szkolny 2024/2025. Wnioski składane są w formie papierowej.

Do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych rekrutacja odbywa się w sposób tradycyjny- papierowy. Wnioski będą do pobrania w sekretariacie szkoły  w terminie 11-22 marca. W tym także terminie muszą zostać złożone w szkole.

Rekrutacja do przedszkoli odbywa się w formie elektronicznej. Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na stronach internetowych poszczególnych przedszkoli oraz na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

• Zabawa Karnawałowa

• WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy to niezwykłe wydarzenie, często wyczekiwane przez wiele tygodni. To atrakcja bardzo lubiana i dostarczającą wiele przeżyć i radości. Tak też było u nas.

8 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i gorące podziękowania kierujemy w stronę rodziców- dziękujemy za słodki poczęstunek dla uczniów :)

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już początkiem lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki walentynkowe. Każdy z uczniów naszej szkoły przez ponad tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoje walentynki. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Przed feriami poczta została rozdzielona na poszczególne klasy, a kartki zostały doręczone do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Tego dnia świętowaliśmy także DZIEŃ NA CZERWONO - większość uczniów miała na sobie ubrania koloru czerwonego- koloru miłości.

”Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!”