• Dzień Babci i Dziadka

          • Kochani Dziadkowie!

            Macie uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota 💛

            To był piękny dzień, bo świętowaliscie go razem z nami! 

            Kochamy Was!

          • Zmiana konta Rady Rodziców

          • Rada Rodziców w składzie:

            przewodnicząca - Katarzyna Waś

            z-ca - Karolina Skoczylas

            skarbnik - Maria Grzelak

            zwraca się z prośbą o dokonanie wpłat na Komitet Rodzicielski.

             

            W roku szkolnym 2023/2024 ustalono następujące kwoty :

            pierwsze dziecko – 50zł 

            drugie i kolejne dziecko – 25zł 

             

            Wpłaty można dokonać bezpośrednio u skarbnika RR, u skarbników klasowych oraz na konto Rady Rodziców.

             

            Konto do wpłaty:

            Rada Rodziców przy ZSP w Krzęcinie 

            PKO Bank Polski

            17 1020 2892 0000 5102 0895 7468

             

            Z góry dziękujemy :)

            Rada Rodziców ZSP w Krzęcinie

          • Świąteczne wspomnienia

          • W piątek 22 grudnia w naszej szkole już od rana panowała świąteczna atmosfera. Najpierw wszyscy wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami z klas zasiedliśmy do klasowych wigilii. Następnie, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, postanowiliśmy podtrzymać piękną świąteczną tradycję i całą społecznością szkolną spotykaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować. W ramach "Poranka Kolęd" mogliśmy usłyszeć ulubione kolędy i pastorałki. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Żmudzie za akompaniament oraz zachęcające do włączania się w śpiew prowadzenie naszego spotkania. 

            Podczas kolędowania harcerze przekazali społeczności szkolnej "Światełko Betlejemskie", a Pani Dyrektor i Samorząd Uczniowski złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. 

            Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja kolędowania będzie kontynuowana w naszej szkole.

          • Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

          • „Barwna interpretacja tekstu. Doskonała dykcja, naturalny oraz swobodny przekaz” – tak o naszej uczennicy wypowiedziała się komisja XVI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

            Amelia Grześ, bo o niej mowa, godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. Uczennica klasy 8b zdobyła tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Akcja „Uwolnić książkę”

          • Podczas spotkania pani Dyrektor, Małgorzaty Nowak z rodzicami padła propozycja zorganizowania wśród uczniów zbiórki lektur. Ze względu na brakującą liczbę obowiązkowych i uzupełniających lektur nauczyciele bibliotekarze postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przeprowadzić zbiórkę książek.

            Na lekcjach plastyki klasy starsze przygotowały reklamujące akcję plakaty, które później zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali listy brakujących lektur. Informacja na temat przeprowadzanej akcji została przesłana do rodziców przez dziennik elektroniczny.

            W ramach akcji zebrano 47 książek.

            Klasy 1-3 – 10 książek, klasy 4-8 – 37 książek.

            Najwięcej zebrała klasa 6b, która w ramach nagrody otrzyma bon na dzień bez pytania.

          • Konkurs Pięknego Czytania

          • Po pandemicznej przerwie wróciliśmy w naszej szkole do pięknej tradycji organizacji szkolnego etapu konkursu Pięknego Czytania. Eliminacje zostały ogłoszone w klasach 2 – 8. Chętni reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w przesłuchaniach przeprowadzonych w bibliotece szkolnej w trzech kategoriach:

            I kategoria - klasy I – III

            II kategoria – klasy IV – VI

            III kategoria – klasy VII – VIII

            Komisja w składzie: Małgorzata Nowak (Dyrektor Szkoły), Anna Stępień – Grześ (polonista, nauczyciel bibliotekarz), Monika Mlost (nauczyciel bibliotekarz) przyznawała punkty za odpowiedni dobór tekstu, interpretację oraz dobrą dykcję.

            Wybrano trzy najlepsze uczennice, które 29 listopada reprezentowały szkołę w międzyszkolnych przesłuchaniach konkursowych organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, oddział w Krakowie. Maria Waś – klasa IIIb, Zuzanna Turaj – klasa IVb, Amelia Grześ – klasa VIIIb miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed komisjami etapu wojewódzkiego.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie dzieci zdobywają w szkole. Wypracowany nawyk czytania procentuje w przyszłym życiu. Aby zachęcić uczniów klas pierwszych do czytania i częstego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej przeprowadzono zajęcia wprowadzające pierwszoklasistów w poczet czytelników szkolnej biblioteki. W ramach zajęć przybliżono dzieciom historię książki, zapoznano z zasadami obowiązującymi w szkolnej bibliotece, przeprowadzono dyskusję na temat wartości czytania i szacunku do dzieł kultury.

            Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla pierwszoklasistów pamiątkowe zakładki, które dzieci mogły własnoręcznie ozdobić.

            Podczas zajęć uczniowie otrzymali pakiet przygotowany przez Instytut Książki. Pakiet zawierał: Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” oraz książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” zilustrowaną przez Emilię Dziubak.

            Kampania „Mała książka – wielki człowiek”, realizowana przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2017 roku, przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

            Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do 13 300 szkół podstawowych w całej Polsce. Podstawowym założeniem akcji jest zwiększenie udziału dzieci w kulturze czytelniczej poprzez zachęcenie do regularnego korzystania z bibliotek publicznych i szkolnych.