• 25 stycznia w naszej szkole był DNIEM SZALONEJ FRYZURY

• Pomysłów nie brakowało...kolorowe włosy, kwiaty, loki na dobre zagościły w czuprynach naszych uczniów.

W przyszłym roku na pewno powtórzymy tę akcję. Cieszymy się z odwagi naszych uczniów, ich pomysłowości i chęci udziału w zabawie. „Dzień szalonej fryzury” uważamy za udany.

• Bezpieczne ferie

• W ostatnim tygodniu przed feriami, wychowawcy świetlicy szkolnej przypominają uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zimowego szaleństwa :)

• Sukces naszych uczniów

• Serdecznie gratulujemy Marii Woźniak, Bartoszowi Radoniowi, Szymonowi Cierni i Kacprowi Starowiczowi,  zajęcia II miejsca w Gminnych Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych.

• 24 stycznia 2023r. odbędą się zebrania z rodzicami:

- 17.00 klasy 1-3,
            - 18.00 klasy 4-8,

- 19.00 spotkanie Rady Rodziców

Na prośbę Przewodniczacej Rady Rodziców przypominamy o możliwości wpłaty składki na rok 2022/2023. Jednocześnie prosimy o nie zatrzymywanie aut na drodze pożarowej koło szkoły tylko na parkingu szkolnym, obok kompleksu sportowego lub przy kościele.

• Warsztaty - „Koduj z Gigantami”

• Zapraszamy Uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w 12. edycji „Koduj z Gigantami” - bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji NarodowejOśrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Norbert Rzepisko, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

Warsztaty odbędą się w Skawinie, w naszej placówce przy ul. Korabnickiej 34 oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów ze Skawiny i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie “Retro-programowanie”:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
            • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
            • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
            • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 11- 12 lutego oraz 18- 19 lutego 2023.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

• Gminny Przegląd Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej "Christmas songs"

• 16 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Gminny Przegląd Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej "Christmas songs'. W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali uczniowie ze szkół na terenie Gminy Skawina. Jury miało do podjęcia niełatwą decyzję, bo wykonawcy prezentowali wysoki poziom wokalny i językowy.

Laureatami konkursu w kategorii klas 1-3 zostali:

1 miejsce: Wiktoria Kilarska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie)
            2 miejsce: Zuzanna Turaj (Szkoła Podstawowa w Krzęcinie)
            3 miejsce: Hanna Kapela (Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie)
            Wyróżnienie: Anna Grzebinoga (Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach).

W kategorii klas 4-8 wyłonieni zostali następujący laureaci:

1 miejsce: Karolina Kulig (Szkoła Podstawowa w Krzęcinie)
            2 miejsce: Aniela Dyrek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie)
            3 miejsce: Lena Dziewiecień (Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie)
            Wyróżnienie: Julia Dąbrowska (Szkoła Podstawowa w Radziszowie).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!