• Szkoła w Krzęcinie dla Zosi Pająk

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Dnia Babci i Dziadka,

z którego dochód został przekazany dla Zosi Pająk chorej na SMA.

Dzięki Państwa wielkim sercom do skarbonki Zosi trafiło 5860zł.

Dziękujemy za okazane wsparcie!

• Zabawa karnawałowa

• 16 luty w szkolnym kalendarzu zapisze się jako dzień pełen zabawy, emocji i wrażeń. Rada Rodziców podtrzymując tradycję Tłustego Czwartku, osłodziła nam przedpołudnie częstując wszystkich przepysznymi pączkami i napojami, a Samorząd Uczniowski zorganizował huczną zabawę karnawałową. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle - zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi serpentynami zachęcała do szalonej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas I-III, a potem starszych uczniów klas IV-VIII.

W szkole zaroiło się od , przeróżnych postaci... Były wróżki, księżniczki, ksiądz, kowboj, kot i różne inne stwory i dziwadła... Wszyscy bawili się znakomicie.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

• UROCZYSTE OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

• “Poloneza czas zacząć. — Podkomorzy rusza […]

Dano hasło, zaczęto taniec: on prowadzi.”

Pan Tadeusz, Adam Mickiewicz

27 stycznia uczniowie zerówki oraz klas I-III zebrali się wspólnie na szkolnej hali  nie mogąc się doczekać przedstawienia przygotowanego programu artystycznego. Wśród publiki znalazły się oczywiście zaproszeni Babcie i Dziadkowie.

Występy rozpoczęły się Polonezem w wykonaniu uczniów klasy IIIa. Następnie klasa Ib wystąpiła w pokazie mody, prezentując nowoczesne i odważne stylizacje, które według nich będą królowały w 2023 roku, w takich miejscach jak pobliskie dyskoteki czy też spotkania Krzęcińskiego Koła Gospodyń. Wszyscy przez chwilę mogliśmy się poczuć jak w Amerykańskim Westernie oglądając “Kowbojski taniec” w interpretacji klasy Ia. Wszystkie drogi prowadzą podobno do Rzymu, ale jedna z nich niewątpliwie do Indii, gdzie zabrała nas klasa IIb prezentując taniec  Bollywood, energiczny, skoczny, a zarazem uwodzicielski i romantyczny. Uczniowie IIa zadbali natomiast o zdrowie fizyczne i witalność swoich najbliższych prezentując fitness. Mamy szczerą nadzieję, że przypadły one do gustu i w momencie czytania tego artykułu w niejednym Krzęcińskim domu odbywa się sesja fitness z zastosowaniem pokazanych ćwiczeń. W ostatnim już punkcie programu klasa IIIb zaprezentowała w humorystycznym stylu jak postrzegani są “nowocześni” seniorowie. Scenka ta wywołała wiele emocji i oczywiście nie obyło się bez śmiechu. Nasze cudowne maluchy z oddziału przedszkolnego uświetniły wszystkie występy uroczymi wierszykami i piosenkami dla swoich Babć i Dziadków.

Był to magiczny dzień pełen ciepła, miłości, pogody ducha oraz  dumy z wnucząt, które włożyły wiele trudu w przygotowania.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich gości, a także do Rodziców, którzy zadbali o słodki poczęstunek.

Warto również wspomnieć, że w tym uroczystym dniu jak zawsze Babcie i Dziadkowie nie myśleli tylko o sobie, ale postanowili wesprzeć zbiórkę na rzecz chorej na SMA Zosi.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, potrzebnych sił oraz radości z okazji ich święta.