• Sukcesy Naszych Uczniów

• 21 marca odbyły się eliminacje gminne 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów: wyróżnienia zdobyli Julia Sęk i Bartłomiej Rachwał z klasy 7a, a Tomasz Turaj z klasy 4a zajął II miejsce i awansował do etapu powiatowego.

• Sukces Naszych Uczniów - Gratulujemy!

• Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w III edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Poznać Świat Zrozumieć Siebie”, organizowanego przez Skawińskie Liceum Ogólnokształcące. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Chwaja - uczeń klasy 8a, Szymon Zieliński - uczeń klasy 8a i Mikołaj Aleksandrowicz, uczeń klasy 7a, który w tym roku został również finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych. Drużyna naszej szkoły pokonała swoich rywali wykazując się szeroką wiedzą teoretyczną z biologii i chemii jak również umiejętnościami praktycznymi w zakresie mikroskopowania i przeprowadzania eksperymentów biologicznych. Opiekun uczniów: Ewa Kowalska.

• Dzień GOFRA

• Z bitą śmietaną, owocami, cukrem pudrem....pierwszaki uzupełniają zapasy cukru:) Bo kto nie lubi gofrów:)

• Mali ogrodnicy

• Wiosna już do nas zawitała, więc nadszedł czas na posadzenie roślinek. W klasie pierwszaków zrobiło się zielono:)

• #ZGRANASZKOŁA, CZYLI RUCH TO ŚWIETNA ZABAWA

• Radość, zabawa i zdrowie – to trzy najważniejsze aspekty przyświecające akcji #zGRANAszkoła. Na zajęciach zorganizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, klasy 1-3 brały udział w konkurencjach sportowych, które dały im masę radości. W ten miły i przyjemny sposób realizowaliśmy jeden z kluczowych celów projektu, jakim jest propagowanie aktywności fizycznej – tak potrzebnej, szczególnie teraz, po prawie dwóch latach pandemii.

• Zbiórka darów i funduszy dla mieszkańców Ukrainy

• „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swą pomoc”.

W geście solidarności z walczącą Ukrainą, w dniach 3 – 4 marca 2022r. w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka pieniędzy do puszek. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę w wysokości 3 634, 91zł.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, skąd trafią do ludności zamieszkałej tereny objęte działaniami wojennymi.

Ponadto w dniu 2 marca 2022r. przyłączyliśmy się do zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy, zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Organizacji Pozarządowych. I tutaj społeczność szkolna nie zawiodła, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Wszystkim Darczyńcom z serca dziękujemy!

• Telefony pomocowe i wsparcie psychologiczne - CWR Skawina

• Mając na celu dobro mieszkańców gminy Skawina i pomoc w pokonywaniu trudnych sytuacji życiowych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, w ramach prowadzonej kampanii informacyjnej przygotowało wykaz ogólnodostępnych „Telefonów pomocowych”, funkcjonujących na terenie Polski, które zamieszczono w załączniku.

Ponadto informujemy, że Centrum Wspierania Rodziny mające charakter punktu konsultacyjno – informacyjnego, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, terapeutyczną,  prawną m. innymi osobom uzależnionym i członkom ich rodzin, osobom uwikłanym
            w przemoc, osobom przeżywającym kryzysy psychiczne, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodzicom potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym.  Osoby te mogą skorzystać z porad specjalistów i świadczonych usług w bezpośrednim kontakcie ze specjalistami bądź telefonicznym.

Szczegółowe informacje dotyczące form pomocy w CWR zamieszczone są na stronie internetowej www.cwr-skawina.pl – link TUTAJ: http://cwr-skawina.pl/dyzury/.

Telefony pomocowe :

• Pomagamy!

• Drodzy Rodzice!

Całym sercem jesteśmy z Ukrainą!                                                             Przyłączamy się do organizowanej pomocy przez Urząd Miasta i Gminy Skawina                       i Organizacje Pozarządowe. W środę 02.03. w Naszej Szkole zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy:

- koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace,

- środki higieniczne i pielęgnacyjne: pasty i szczoteczki do zębów, środki myjące do ciała, szczotki do włosów, podpaski, pieluchy dla dzieci i dla dorosłych, ręczniki papierowe i z mikrofibry,

- zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, sztućce, kubki,

- środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe,

- produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania  (z długim terminem ważności), żywność puszkowana,

- batony energetyczne, suszone owoce, orzechy,

- makarony, płatki błyskawiczne,

- żywność dla niemowląt (słoiczki, kaszki),

- zapałki, baterie, świece,

- zestawy medyczne, bandaże,

- odzież,

Zebrane rzeczy zostaną przekazane do punktu zbiórki ogłoszonego przez UMiG Skawina.

Pamiętajmy DOBRO POWRACA, DZIELMY SIE NIM!!!