• Egzamin Ósmoklasiaty

• Szanowni Rodzice, Kochani Ósmoklasiści!

Dyrektor ZSP w Krzęcinie przypomina, iz w zakladce egzamin ósmoklasisty znajdują sie wszystkie ważne informacje. Proszę o zapoznanie sie z nimi. Trzymam za Was kciuki.

Z poważaniem Anna Kawaler

• Warsztaty w ramach programu „Zero-waste”

• 11.05 uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w ekologicznych warsztatach w ramach programu „Zero-waste”, współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Skawina.

Tematyka warsztatów dotyczyła wpływu odpadów na środowisko. Uczestnicy dowiedzieli się co to jest pacyficzna wyspa śmieci oraz jak tworzywa sztuczne wpływają na zdrowie i środowisko naturalne. Poznali zalety i wady recyclingu poszczególnych materiałów, a także zasady konsumenckie sprzyjające minimalizacji wytwarzania odpadów. Nauczyli się rozpoznawać znaki ekologiczne i uszyli własne, ekologiczne opakowania  na warzywa i owoce.

• Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie,

• w tym trudnym dla nas wszystkich czasie niezmiernie ważne są miłe gesty, których ostatnio doświadczyliśmy. Dzięki hojności oraz bezinteresowności naszych sponsorów otrzymaliśmy: podłoże do roślin, kamień, korę oraz piękne kwiaty i krzewy, które ozdobiły teren wokół naszej szkoły.

Swoim dobrem podzielili się z nami:

Państwo Bogusława i Adam Bylica „Szkółka Drzewek”

Pan Adam Lesiak Firma Transportowa

Pani Marta Waga Kwiaciarnia „U Marty”

Państwo Bożena i Paweł Zięcik

Pan Szczepan Zieliński „Dom i ogród”

Pani Beata Ślęzak

Państwo Renata i Mirosław Jarguz „Mirogród”

Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie również pracownikom ZSP w Krzęcinie Pani Eli, Pani Ani,

Pani Beacie, Pani Monice, Panu Włodkowi.

Bardzo serdecznie dziękujemy!

W załączniku kilka zdjęć efektów wiosennych prac, ale zapraszamy również do oglądania „na żywo”.

Dyrektor Anna Kawaler wraz z całą społecznością szkolną.

• Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

• Uczniowie klas 1a i 3a przygotowani na czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

Więcej informacji na temat świąt majowych znajdą Państwo w zakładce biblioteki szkolnej.

• Szanowni Rodzice

•  Zgodnie z wprowadzonymi zapisami dotyczącymi czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej albo osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, na wniosek:

1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

2) rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

– ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci. Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola/żłobka jest złożenie przez rodzica stosownego wniosku, którego wzór  w załączeniu:

• Informacja dla rodziców

• W związku z  Rozporządzeniem MEiN z dnia 18.03.2021r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COViD-19 informujemy, że od 22.03.2021 roku:

1. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej przechodzą na naukę zdalną.

2. Opieką świetlicową mogą być objęte jedynie dzieci z klas I-III, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COViD-19. Dyrektor organizuje taką opiekę na Wniosek Rodziców.3. Przerwa świąteczna w dniach od 1 do 6 kwietnia 2021r., czyli od czwartku do wtorku. W tych dniach dzieci nie uczestniczą w zajęciach zdalnych.

• Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022

• 8 marca rozpocznie się rekrutacja dzieci do klas I szkół podstawowych położonych na terenie gminy Skawina na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielają dyrektorzy placówek, a wzory dokumentów dostępne są do pobrania TUTAJ

• PAMIĘTAMY o SYBIRAKACH

• 10 lutego 2021r.

2. Szczep Harcerski "Memoria"

Dziś w 81 Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków w głąb ZSRR nasi harcerze dzwonili do członków krakowskiego oddziału Związku Sybiraków aby zapewnić o pamięci. Akcję "Pamiętamy o Sybirakach" zorganizowało z nami

Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP w Krakowie

Swoje przemyślenia po rozmowach z Sybirakami napisał dla nas druh Arkadiusz Lisowski z 77 DH BIEDRONKA im. AK z Krzęcina

Moje odczucia po rozmowach z Sybirakami w ramach akcji „Pamiętamy o Sybirakach”, której pomysłodawcą był profesor historii Uniwersytetu Pedagogicznego i dyrektor Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń w Krakowie – pan Hubert Chudzio, a wykonawcą byliśmy my, harcerze 2. Szczepu Harcerskiego „Memoria” Związku Harcerstwa Polskiego były bardzo pozytywne. Wielkim przeżyciem dla mnie było słuchanie historii Zesłańców Syberii, a wśród nich również wiele tragicznych. Świadectwa tych osób były dla mnie żywą lekcją historii. Rozmowa z takimi osobami według mnie jest o wiele bardziej owocna niż zwykła lekcja historii. Również ze wzruszeniem słuchałem podziękowań za to, że zrobiłem taką prostą rzecz jaką jest zadzwonienie. Zwykła dla mnie rozmowa znaczyła wiele dla tych osób.

• Zabawy na śniegu

•          Po długiej nieobecności w szkolnych murach, uczniowie klas 1-3 wrócili do swoich sal. Radości i rozmowom nie było końca! Ponieważ zima sprawiła nam niespodziankę w postaci długo wyczekiwanego śniegu, postanowiliśmy skorzystać z takiej aury i spędzić aktywnie czas na podwórku szkolnym. Jak dużo przyjemności może sprawić wspólna zabawa na śniegu!