• Nominacja dla szkoły i nauczycieli w Plebiscycie Edukacyjnym

• Dzień dobry,

z przyjemnością informuję, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie małopolskim jest prowadzony przez "Gazetę Krakowską".

Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Anna Zima.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowych pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

Z poważaniem,

Patrycja Zychiewicz
            Redakcja "Gazety Krakowskiej"

• Ślubowanie klas pierwszych

• Dzień Edukacji Narodowej był dniem uroczystego Ślubowania klas I. Akt ślubowania i pasowania na ucznia zainaugurował członkostwo najmłodszych uczniów klasy 1a i 1b w Naszej Szkole. W towarzystwie dyrekcji, nauczycieli i rodziców pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń - Marioli Klejki i Anety Wróblewskiej - Karwacik przedstawili program artystyczny, który ukazał ich potencjał poznawczy, wokalny, taneczny i recytatorski. Były wielkie brawa, wzruszenie  i radość, a  energia pierwszoklasistów zjednoczyła wszystkich. Wspaniale,  że przeżywaliśmy to razem!

Uroczyste ślubowanie najmłodszych oraz pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Annę Kawaler przypieczętowało spotkanie. W ten sposób ceremonialnie nowi żacy wkroczyli w szeregi Szkoły. Następnie dynamicznym krokiem udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom wspaniałych szkolnych przeżyć, fantastycznych doświadczeń oraz wspólnych  inicjatyw pod skrzydłami Naszej Szkoły. Pamiętajmy,  że edukacja jest pięknym doświadczeniem właśnie dlatego, że nie idziemy przez nią sami.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. My również w tym roku przyłączyliśmy się do tego wydarzenia, które propaguje zabawową formę uczenia się matematyki. Specjalnie wyszkolone Patrole Egzaminacyjne z klas trzecich, wyruszyły w poszukiwaniu Ekspertów Tabliczki Mnożenia wśród dorosłych i starszych uczniów naszej szkoły. Dzieci miały okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli dawali im przykład, chwaląc się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

• Nasi Stypendyści Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

• W dniu 4 października pan wiceburmistrz Witold Grabiec wraz panią dyrektor Anną Kawaler oficjalnie wręczyli uczniom naszej szkoły dokumenty potwierdzające uzyskanie stypendium naukowego Burmistrza Miasta i Gminy Skawina za drugi okres nauki roku szkolnego 2021/2022.

Nagrodzeni uczniowie:

Julia Żmuda kl. 8b

Jakub Chwaja kl. 8a

Mateusz Jabłoński kl. 8a

Szymon Zieliński kl. 8a

Antoni Zuch kl. 8a

GRATULUJEMY STYPENDYSTOM i RODZICOM!

• 17 września Światowy Dzień Sybiraka

• i 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę.

17 września 1939r. o godzinie czwartej rano, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej. W konsekwencji tego ataku do niewoli trafiło ponad pół miliona polskich żołnierzy, a wkrótce potem nastąpiły masowe wywózki ludności polskiej na Syberię i stepy Kazachstanu.

Tysiące polskich rodzin zostało rozbitych, czekał ich trudny czas tułaczki i codziennej walki o godność i przeżycie na Nieludzkiej Ziemi.

W wyrazie pamięci harcerze krzęcińskich 77-ek złożyli kwiaty i znicze przy "Sośnie Syberyjskiej" - Zesłańców Sybiru i "Dębach Pamięci" - "Stanisław" i "Feliks".

Tego samego dnia w Krakowie na Placu O. A. Studzińskiego, zaprzyjaźnieni z naszą Szkołą Sybiracy z Krakowskiego Związku Sybiraków złożyli wieniec i znicz pod tablicą upamiętniającą Zesłańców Sybiru.

• Skorzystajmy z możliwości!

• Burmistrz Miasta i Gminy Skawina jako Gminny Komisarz Spisowy zaprasza do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który zgodnie z ustawą o statystyce publicznej jest obowiązkowy.

Mając powyższe na uwadze w dniu 12 września 2021 r., w godzinach 14.00 – 18.00, w Parku Miejskim w Skawinie / obok dworku skawińskiego / będzie można dokonać obowiązku samospisu i skorzystać z pomocy pracowników Wojewódzkiego Biura Spisowego, pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Rachmistrzów.

W celu sprawnego przeprowadzenia spisu należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz nr  PESEL mieszkańców danej posesji, ponieważ jeden z domowników może spisać całą rodzinę. Należy znać powierzchnię użytkową mieszkania, ilość pomieszczeń, rok oddania budynku do użytkowania, miejsce pracy członków rodziny (miejscowość i ulica) oraz wykonywany zawód.

• Szanowni Państwo,

• Wielkimi krokami zbliża się V Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych. Już w najbliższą niedzielę tj. 12 września w godz. 14.00 – 18.00 w parku Miejskim w  Skawinie spotkamy się z organizacjami pozarządowymi z terenu naszej gminy. Lokalne fundacje i stowarzyszenia przygotowały szereg atrakcji dla tych młodszych i tych starszych! Odbędą się między innymi: koncerty oraz gra terenowa dla małych i dużych. Będzie można zrobić swoją własną biżuterię i spróbować wydostać się z escape room’u. Poza pamiątkami z Izby Pamięci czekać będą na Was również geoceshing i rozpalanie ognia krzesiwem. Nie zabraknie również warsztatów krawieckich i rywalizacji sportowej, gry w piłkę nożną, kursów z pierwszej pomocy oraz wielu konkursów i rebusów.

Dodatkowo podczas DOPIS będzie można skorzystać z mobilnego punktu szczepień oraz wziąć udział w spisie powszechnym.